Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Slovenski hifi trg
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Ostalo
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Zuluf



Pridružen/-a: Pet Nov 2012 16:46
Prispevkov: 677
Kraj: bunga bunga

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 07, 2015 12:50    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Maš prav, ddv je jeba. Plača ga sicer v končni fazi kupec, ampak ajde, da ne bo preveč debate okoli minimalcev.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bogomir 4051



Pridružen/-a: Tor Dec 2008 19:42
Prispevkov: 1440
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 07, 2015 15:10    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zuluf@ a si ti mal nor al provociraš z izjavo, da so zmagovalci pa penzionisti. V 40 letih so mi od plače pobrali, revalorizirano na danes, pa brez obrestnoobrestnega računa, približno 400 jurjev. Do konca življenja mi ne bodo vrnili vplačanega. Daj ne klati bedarij.

Ja, pa še tole. Za tvoje šolanje in tvojo socialo je šlo tudi iz moje plače!!!

Lpm
_________________
miro
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 031361550
jacoby



Pridružen/-a: Sre Jun 2008 10:23
Prispevkov: 1111

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 07, 2015 15:20    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

...Vse res, samo pred 40leti, je bilo precej lažje plačevat prispevke kot danes, ko praktično ni od kje plačevat, ker denarja ni, razen tam...pri koritu...ker se mastijo, in prisesi na proračun, kot pravi Zuluf.
Včasih si izdelal kakšno bedarijo (total nekonkurenčno) in jo zlahka prodal v Yugo ali RUS, danes je to precej težje, med svetovno konkurenco.
Ni za primerjat, danes in čas izpred 40let.
Lahko rečemo, da je kombinacija služiti/delati takrat (po YU standardu), in biti v pokoju danes (YU plače, EU cene), najboljša možna. Nikoli več take.
In ni takrat tudi ni bilo 120.000 brezposelnih (registriranih), in lačnih otrok.
_________________
The only way to do great work is to love what you do
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 051383384
bogomir 4051



Pridružen/-a: Tor Dec 2008 19:42
Prispevkov: 1440
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 07, 2015 15:31    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jacoby@ vse te nakladancije me ne zanimajo. Denar so nam pobrali in ga naj sedaj dajejo nazaj. Kje bodo vzeli me sploh ne briga.

Pa vsak, ki bi rad oponašal penzije, naj najprej pove, koliko je on do danes vplačal v penzijsko blagajno.

lpm
_________________
miro
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 031361550
jacoby



Pridružen/-a: Sre Jun 2008 10:23
Prispevkov: 1111

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 07, 2015 16:01    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tole rabimo tole, ne pa papke iz FURS-a, NPU-ja, ki prežijo na gostince, če si dobil račun za kafe...


Italiani že dolgo vejo, kako je treba...
_________________
The only way to do great work is to love what you do
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 051383384
Zuluf



Pridružen/-a: Pet Nov 2012 16:46
Prispevkov: 677
Kraj: bunga bunga

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 07, 2015 16:20    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

bogomir 4051 je napisal/a:
Zuluf@ a si ti mal nor al provociraš z izjavo, da so zmagovalci pa penzionisti. V 40 letih so mi od plače pobrali, revalorizirano na danes, pa brez obrestnoobrestnega računa, približno 400 jurjev. Do konca življenja mi ne bodo vrnili vplačanega. Daj ne klati bedarij.

Ja, pa še tole. Za tvoje šolanje in tvojo socialo je šlo tudi iz moje plače!!!

Lpm


Čisto smo skrenili. Vseeno moram pojasniti povedano.
Prvo, penzije so indeksirane. Časovno vrednost torej lahko zanemarimo. Zdaj pa povej koliko let si delal. Mišljeno je da delaš 40 let. Če pogledaš na svoj verdinst, boš videl da je prispevka za ZPIZ 15,5%. Skupaj z delodajalčevim prispevkom 24%. Zaokrožimo na 25%.
40 let *25% = koliko letnih plač
To številko potem deli z odmernim koeficientom, ki si ga dobil (se razlikuje med generacijami) in boš prišel do številke koliko znižanih pokojnin si dejansko plačal. Cca za 14, 15 let.
Potem pa pojdi na letno poročilo zpiz in si poglej, koliko je vplačano prispevkov, koliko izplačano, koliko so povprečne dobe prejemanja pokojnine. Kaj boš ugotovil? Da se troši 50% več kot je prispevkov in da so dobe črpanja višje kot 15 let.
Bogo, če boš riknil pred 15 letom penziona pol si plačal. Vse nad 15 let je pa sigurno đabe
Laughing
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
trancedeejay
Site Admin


Pridružen/-a: Sob Mar 2008 9:01
Prispevkov: 1372
Kraj: Zgornja Besnica

PrispevekObjavljeno: Sre Sep 09, 2015 14:04    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Vsak nadaljni offtopic bo korigiran.
LP

Admin
_________________
MUSIC IS THE KEY
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Ostalo Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5
Stran 5 od 5

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe