Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Pretvorba vinilnih plošč v druge formate
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> CD, Vinil, DVD, Blu-ray
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
fjaka



Pridružen/-a: Sre Maj 2008 17:04
Prispevkov: 1747
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Avg 28, 2015 16:25    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zuluf je napisal/a:


Škoda sam k nimam platerja...


si pa vsaj priznal...eden retkih v teh gramofonskih štorijah...pol ti je oproščeno... Laughing ...
_________________
šoo mazgoon
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Deon



Pridružen/-a: Čet Avg 2008 8:16
Prispevkov: 40
Kraj: MB

PrispevekObjavljeno: Pet Avg 28, 2015 18:32    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Meni se zdi da je fora pri »zagriženih analogistih« bolj kot kaj drugega težnja k snobistični oz. neki kvazi aristokratski drži. Namreč, lahko pač sestaviš čisto unikaten LP sistem oz.kombinacijo; gr.baza, ročica, glava, preamp, kabli, napajalniki…pol pa v tri krasne nakladaš kako ravno ta in edino ta kombinacija « igra«. Ker so vse te komponente v bistvu še vedno dost enostavne vsako še malo modificiraš in je, svetovni unikat. Z digitalijo to ne pali, stvari so hitre, pregledne, merljive, tipi tu res obvladajo, težko je bit google tata-mata.

Navadni »analogisti« kot jaz pa..imamo radi analogne nosilce ampak nič proti digitalnemu. Pravzaprav..nihče izmed mojih frendov, pravih audiofilov z po več kot tisoč LP nima kaj za rečt čez CD in digital. Osebno, analogija zato ker imam rad rokovanje z dobrimi gramofoni, rad odpakiram nov LP, držim v roki ovitek, gledam artwork..itd. Dober zvok je bonus. Pošteno rečeno, v moji zbirki LP je mogoče 10-15 plošč ki igrajo v ligi res top digitalije. (LP kupujem striktno po svojem okusu glasbe, rock..me kvaliteta posnetka primarno ne zanima toliko kot glasba.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran Telefon: 041 551 164
Zuluf



Pridružen/-a: Pet Nov 2012 16:46
Prispevkov: 677
Kraj: bunga bunga

PrispevekObjavljeno: Pet Avg 28, 2015 19:53    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Če bi kdo nima adc-ja in rabi za ripanje vinilik... mu jaz drage volje prodam xmosov referenčni development kit. Ma usb to i2s, toslink + še adc 24/192.
Ga ne rabim več, ker se s skvizom ne marata ravno (ne zvokovno, ampak sploh se ne marata). Primeren za raznorazne meritve...
http://www.audio-kontakt.com/index.php?page=view_ad&id=16124
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fjaka



Pridružen/-a: Sre Maj 2008 17:04
Prispevkov: 1747
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Avg 28, 2015 20:01    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Deon je napisal/a:
Meni se zdi da je fora pri »zagriženih analogistih« bolj kot kaj drugega težnja k snobistični oz. neki kvazi aristokratski drži. Namreč, lahko pač sestaviš čisto unikaten LP sistem oz.kombinacijo; gr.baza, ročica, glava, preamp, kabli, napajalniki…pol pa v tri krasne nakladaš kako ravno ta in edino ta kombinacija « igra«.


tebi se "zdi" ?....razmišljaš dobro ampak napačno...sploh ni nobene fore...ker "zagriženih analogistov" poznam koliko je prstov na, hmmmmm, eni roki penzioniranega mizarja.......celo sami pravijo da nimajo CD playera....in 1000% sem ziher da ne sodelujejo na tem forumu...celo ne berejo ga....so pa fantastični ljudje in snobizmu ali aristokratski drži ni ne duha ne sluha....še Kuzma v svjih "najslabših trenutkih" ni nič povedal proti digitaliji....
če se omejimo samo na naš forum, takšnega ni....preberi vse gram štorije pa najdi enega ta pravega analog intrudera...bull shit...

ti pa dam prav za ostanek texta ki sem ga v uvodu izpustil...
_________________
šoo mazgoon
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Deon



Pridružen/-a: Čet Avg 2008 8:16
Prispevkov: 40
Kraj: MB

PrispevekObjavljeno: Sob Avg 29, 2015 07:54    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zaenkrat se mi zdi, ja. Jebi ga, ni potrjeno od ženske.

Fantastični ljudje ki jih omenjaš so zame navadni, pravi analogisti.
”Zagrižene analogiste” pa jaz osebno smatram audiofile ki ob vsaki priliki pljuvajo na vse kar je digitalnega.

Confused
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran Telefon: 041 551 164
Deon



Pridružen/-a: Čet Avg 2008 8:16
Prispevkov: 40
Kraj: MB

PrispevekObjavljeno: Sob Avg 29, 2015 08:14    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

P.S Very Happy Very Happy Razmišljaš dobro ampak napačno..? Very Happy Very Happy

Najboljše da citiram Klitona Bozga: "Ove noči nije bio naš dan....." ??

Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran Telefon: 041 551 164
ajka



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:00
Prispevkov: 3181
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Sob Avg 29, 2015 09:36    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LP

Prodajne številke hi-enda še prav posebej po firmah zelo govorijo, da je primaren "snobizem in aristokratska drža", to velja za audio sistem in prav posebej še za "analogijo", ki je v preporodu ravno zaradi tega...
Kupci seveda trdijo drugače, da je to zaradi zvoka, ma je to tako kot, da ti trdi lastnik garaže z 10 Lamboti in kakšna "stara" Zonda se še v kotu najde , da je to zaradi "potrebe se peljat"...
Pri nas je to isto, samo zaradi naše majhnosti se to ne zazna v tolikšni meri !

PS.:Če ne verjamete, vprašajte Kuzmo, ki je zagotovo med top10 po kvaliteti, če je tudi top10 po prodaji !!??
_________________
~ ** ~
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: -
fjaka



Pridružen/-a: Sre Maj 2008 17:04
Prispevkov: 1747
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Avg 29, 2015 11:04    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

uf...dobili smo še enega Hanibala Lektorja na forum...
_________________
šoo mazgoon
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ajka



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:00
Prispevkov: 3181
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Sob Avg 29, 2015 12:50    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LP

Še hujši so pa tisti, ki bi hoteli biti v "aristokratskih vrstah" ma še nimajo dovolj pod palcem, se pa "k....jo" in, da se jih "opazi", naročijo "kapučin s hladnim mlekom ali brez pene" Laughing Laughing Laughing
Tistih pravih ljubiteljev, ki raje posodijo "ženo" kot dober LP je manj kot si mislite Rolling Eyes Wink
_________________
~ ** ~
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: -
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Sob Avg 29, 2015 18:58    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tema je presnemanje vinilk v druge formate.

Zelo hvaljen je Project Carbon Phono USB. Svoje delo opravi z odliko in to za sprejemljivo ceno. To poletje sem ga predlagal prijatelju kot darilo hčeri, ki si je zaželela to možnost. V roku enega tedna je realiziral nakup. Vsi zelo zadovoljni in po besedah sodeč tudi ni opazne razlike med predvajanjem iz njegovega phono ali preko njegovega USB, v kar ne dvomim.

ps:
Glede en kup offtopica (egoizmi, snobizmi), bi samo spomnil, da moj arhivček vsebuje tudi nekaj sto CD-jev in tri CD playerje (brez tistega v avtu in dveh DVD playerjev), tako da jaz (kot tudi drugi) koristimo to, kar nam glih paše. Kaj si mislim sem in bom vedno napisal.
V planu pa imam tudi nakup D/A konverterja z DoP funkcijo. Zato da bom bolje koristil obstoječi arhiv in ga še razširil v smeri kjer me zadovoljuje.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ajka



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:00
Prispevkov: 3181
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Ned Avg 30, 2015 10:19    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LP

Ne gre za offtopic, kot se na prvi pogled zdi, gre za "vzrok" in "posledico"...
Če so "analogisti", ki pravijo, da niso podvrženi modnim trendom pa so vseeno pokupli ne vem katero ponovno audiofilsko izdajo enostranskega tiska / 45rpm, Belafonteja ne vidim nekega "globljega" vzroka imeti ta svoj album še v digitalni obliki...
Drugo pa je, če gre pa za "originale" iz zgodnjih 60_tih RCA, Decca_FFRR, Capitol, Columbia in še mnoge druge brez števila kvalitetne muzike leta pred tem pa pretvorba v digitalno obliko dobi kar objektivni smisel, ker "raritete" stanejo, povečini niso hudo ohranjene, niso vse po RIAA standardih, lahko dobijo posnetki v digitalni obliki "novo življenje" Shocked Wink




_________________
~ ** ~
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: -
Slinch



Pridružen/-a: Ned Jul 2009 16:17
Prispevkov: 467
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Ned Avg 30, 2015 21:59    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Deon je napisal/a:
Navadni »analogisti« kot jaz pa..imamo radi analogne nosilce ampak nič proti digitalnemu. Pravzaprav..nihče izmed mojih frendov, pravih audiofilov z po več kot tisoč LP nima kaj za rečt čez CD in digital. Osebno, analogija zato ker imam rad rokovanje z dobrimi gramofoni, rad odpakiram nov LP, držim v roki ovitek, gledam artwork..itd. Dober zvok je bonus. Pošteno rečeno, v moji zbirki LP je mogoče 10-15 plošč ki igrajo v ligi res top digitalije. (LP kupujem striktno po svojem okusu glasbe, rock..me kvaliteta posnetka primarno ne zanima toliko kot glasba.


Evo, tole čisto v celoti velja tudi zame. Razen tistega o frendih, ker sem pač iz generacije, kjer nihče izmed frendov niti pomisli ne o nakupu gramofona. Smile
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Deon



Pridružen/-a: Čet Avg 2008 8:16
Prispevkov: 40
Kraj: MB

PrispevekObjavljeno: Pon Avg 31, 2015 07:29    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ambasador@off topic . Daj.. spusti ven kak kafe ali dva, hec je zdrava stvar, to bi naj bil forum za kramljanje o lepem in prijetnem hobiju, ne delamo ladje za rešit planet.
Ajde; “če stopiš psu na rep zacvili”..ampak jebote na tem forumu ne moreš mrdnit za milimeter da ne nagaziš na tvoj rep!
Wink
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran Telefon: 041 551 164
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Pon Avg 31, 2015 07:53    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Belafontejev 'best of' imam na CD-jki, kar mi zadošča.
Razumem pa tiste, ki so pripravljeni plačati 'uko iz glave' za dobro ohranjen Belafonte at Carnegie Hall. Sem to velikokrat poslušal pri drugih avdiofilih in mi je jasen draž tega fantastičnega LP albuma.
Če je dobro reproduciran si skoraj teletransportiran na tisti zgodovinski koncert.
Za vse tiste, ki jim digi oblika zadošča, ga dobijo na youtube zastonj:

https://www.youtube.com/watch?v=DhsW4h3oNH8
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> CD, Vinil, DVD, Blu-ray Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5
Stran 5 od 5

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe