Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Pretvorba vinilnih plošč v druge formate
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> CD, Vinil, DVD, Blu-ray
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
ReturnToForever



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 13:47
Prispevkov: 240
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 27, 2015 12:21    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ambasador je napisal/a:


Kot pravi @ajka brez dobrega A/D konverterja ne bo visoke kakovosti. Še bolje je to opraviti z DSD A/D konverterjem da se izogne PCM suhosti posnetkov.

Potem pa LP plošče čimprej prodati.


Fanta ne bluzita. Wink! Ajka in ambasador, dajta kakšen konkreten doma spečen PCM rip, ki sta ga naredila z različnimi ADCji na poslušanje, potem se bomo pa pogovarjali. Do takrat je pa vse tole nakladanje, no, zgolj nakladanje...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 27, 2015 12:30    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Evo, za ceno, da bodo nekateri moji 'oboževalci' zavijali z očmi še tole:

že povedano, pa vendar: Kuzma Stabi+Grado preko AM predojačevalca (sicer najcenejšega) je igral identično kot CD player (se ne spomnim kateri model, niti ni pomembno). Pozor: na hibrid elektrostatu Martin Logan!

Nemogoče, ne more biti brez razlik na tako resolutivnem zvočniku:
priklopim moj lampaški predojačevalec, ki kljub lampaško koloriranemu zvoku prikaže ogromno razliko med obema izvoroma. Tako kot je logično in prav: Kuzma sočen, bogat, detajlen s polno ambience, CD presušen, asketski, nekoliko gluho zveneč, če temu lahko rečem zvenenje.

Toliko da veste, da je tudi to možno.

ps:@returntoforever: nekje imaš zamašek, mi je zelo žal. Oprosti, navedbe izkušenj niso nakladanje. Jaz tvojemu izvajanju nisem tako rekel, ti si to privoščiš. Ok, naj ti bo. Živi naprej s svojim prepričanjem.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ReturnToForever



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 13:47
Prispevkov: 240
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 27, 2015 13:01    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Da ne bomo samo mlatili prazne slame, sem na oblak odložil dve ZIP datoteki, ki skrivata 24/96 flaca, in sta bili ripani po zgoraj opisanem postopku.

Na eni je uvodni komad Orphée Aux Enfers_ Ouvertüre iz Lpja Jacques Offenbach+Berliner Ph+Von Karajan-Overtures-DG 2532 006 LP-1981, v drugi pa je skrajšana verzija komada I'll Be Your Baby Tonight, ki jo izvaja San Francisco Ltd (LP San Francisco Ltd-Crystal Clear Records CCS 5004-1976).

Z klikom na link: http://1drv.ms/1n7Ah7U prenesite datototeki k sebi, jih odzipajte in konzumirajte...

mnenja dobroodšla...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Zuluf



Pridružen/-a: Pet Nov 2012 16:46
Prispevkov: 677
Kraj: bunga bunga

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 27, 2015 13:08    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Težka je tale. Boljša reprodukcija ali boljši posnetek ali boljši zapis.
Najbolj smešno bi blo, če človek ne bi bil sposoben na ambasadorjevem rigu ločit med direktnim predvajanjem z gramofona in posnetkom tega predvajanja z zvočne kartice. Ta je žlehtna Very Happy

Bi rekel, da gre za zelo enostaven test za izvedbo. Predojačevalnik se obrne okrog(da se ne vidi kater vhod je vklopljen) posnetka se predvajata hkrati in vuala, blind test kar z odprtimi očmi. En obisk pa je vse rešeno.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ajka



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:00
Prispevkov: 3181
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 27, 2015 13:18    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ReturnToForever je napisal/a:
ambasador je napisal/a:


Kot pravi @ajka brez dobrega A/D konverterja ne bo visoke kakovosti. Še bolje je to opraviti z DSD A/D konverterjem da se izogne PCM suhosti posnetkov.

Potem pa LP plošče čimprej prodati.


Fanta ne bluzita. Wink! Ajka in ambasador, dajta kakšen konkreten doma spečen PCM rip, ki sta ga naredila z različnimi ADCji na poslušanje, potem se bomo pa pogovarjali. Do takrat je pa vse tole nakladanje, no, zgolj nakladanje...


LP

Ne vem, kaj sem jaz napačnega napisal v svojem postu, da je "bluzenje" Shocked Laughing
Morda še enkrat, da še z DACi nimajo audiofili kaj prida izkušenj, z ADCji pa zgolj posamezniki, s kakšnimi bolj konkretnimi ADCji so pa še vedno bolj pro zadeve Rolling Eyes
_________________
~ ** ~


Nazadnje urejal/a ajka Čet Avg 27, 2015 13:19; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: -
jacoby



Pridružen/-a: Sre Jun 2008 10:23
Prispevkov: 1111

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 27, 2015 13:19    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mal je tud tiste iz peskovnika:

Lej kaj mam jst, ti pa neee.... hehe Smile
_________________
The only way to do great work is to love what you do
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 051383384
ReturnToForever



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 13:47
Prispevkov: 240
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 27, 2015 13:29    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

jacoby je napisal/a:
Mal je tud tiste iz peskovnika:

Lej kaj mam jst, ti pa neee.... hehe Smile


Question
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bogomir 4051



Pridružen/-a: Tor Dec 2008 19:42
Prispevkov: 1440
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 27, 2015 14:02    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ReturnToForever @ tole s zipi je lepa poteza. Se pa postavlja vprašanje, kako bodo dečki to predvajali. Preden rečejo kar koli o ripu, naj to pojasnijo !

lpm
_________________
miro
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 031361550
bogomir 4051



Pridružen/-a: Tor Dec 2008 19:42
Prispevkov: 1440
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 27, 2015 14:21    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

jacoby je napisal/a:
Mal je tud tiste iz peskovnika:

Lej kaj mam jst, ti pa neee.... hehe Smile


Ne Jacoby, to ni tista otroška " jest mam, ti pa ne ". Enostavno gre za to, da je kakšno nakladanje brez resnih praktičnih izkušenj neproduktivno in do distih, ki pa tovrstnih izkušenj že kar nekaj imajo pa podcenjujoče.

Te stvari me malo bolj razkurijo kot je prav zato, ker mi osvežijo spomine za 30 let nazaj. V takratni jugi smo bili v moji službi, na mojem oddelku, zelo inovativni za neke posege. Tudi v evropskem merilu. Ko pa sem na kongresu referiral na podlagi 300-tih kazusov, mi je pa hotel pamet soliti frajer z juga in sicer " povodom jednog (slabo narejenega) slučaja " !

lpm
_________________
miro
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 031361550
jacoby



Pridružen/-a: Sre Jun 2008 10:23
Prispevkov: 1111

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 27, 2015 15:47    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Če naj bi bilo ripanje LP v digital format neko kreativno, unikatno, inovativno početje, ki si zasluži neko posebno obravnavo, prav.
Če je pa mišljeno kot iztočnica za neko debato, prav.

Moje mnenje je, da je LP najboljši tak kot je - analogen, v tem je vsa njegova dodana vrednost. Zato audiofili v analogijo vlagajo enormne zneske in veliko časa.
Nesmiselno je trditi, da je rip LP-ja enakovreden real-time odjemu glave, če vzamemo, da je original analogno posnet na trak, in miksan analogno.
Sicer bi si zapriseženi analogisti kupili LP rip-e (če bi obstajali na trgu) in poceni DAC.
Morda pa je to prihodnost? Upam da ni!

Drugo je, če se določene glasbe (ki je že doma na LP) ne da dobiti v digi formatu, in si jo strastno želiš na disku, prenosnem playerju, ali v avtu. Super.
Kaj imajo ti prenosni predvajalniki zveze z hi-end reprodukcijo, ki opravičuje hi-res rip LP-ja pa ne vem.
_________________
The only way to do great work is to love what you do
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 051383384
bogomir 4051



Pridružen/-a: Tor Dec 2008 19:42
Prispevkov: 1440
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 27, 2015 16:06    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jacoby, v tem primeru tudi ti pišeš tisto, kar se ti zdi in ne tisto kar veš.
Kar se pa dacov tiče, pa itak veš, da iščeš takega, ki ti je všeč in ti je dostopen.

lpm
_________________
miro
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 031361550
ajka



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:00
Prispevkov: 3181
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 27, 2015 16:58    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LP

V prihodnje ko bo še več "dostopnih naprav" na trgu, se bodo na to temo še hudo kresala mnenja Rolling Eyes Wink
Ni kar tako Accuphase uporabil ADC-DAC v svojih "analognih tunerjih" Wink
_________________
~ ** ~
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: -
gwb



Pridružen/-a: Sob Mar 2009 9:15
Prispevkov: 506
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 27, 2015 17:38    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kakšno je potem mnenje o Devialet zadevicah?

Njihov on-board phono namreč, kolikor je meni znano, vse digitalizira... Pa je vseeno kar priljubljena rešitev tudi med analogisti...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fjaka



Pridružen/-a: Sre Maj 2008 17:04
Prispevkov: 1747
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 27, 2015 21:21    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

...a story....prišel je Jure (izmišljeno ime)...je povedal da ima veliko kolekcijo LPjev in da ih počasi digidagi...ima tudi konkreten gramofon, relativno drago glavo...+ - 2 do 3 čefurčka....ideja: "digitalizirat kompletno kolekcijo, prodat LPje, potem kupit naslednje par tisoč LPjev"...zakaj, v čem je poanta?..."kjerkoli sem je moja muska zraven"...OK, koliko časa pa misliš živet da to vse poslušaš na dveh, treh koncih...stanovanje, vikend na morju, v Dolomitih, pod Triglavom??????!!!!????...5000 naslovov digitalizirat...
a ni bolj enostavno vmes pridet na live koncert in uživat kot spremljat kaj dogaja na PCju...


...osebno mislim da vsak kolekcionar ali re sen Fan poslušalec ima 200 do 500 naslovov...LP ali CD...vse ostalo je kolekcija...tu in tam kakšen priljubljeni komad....
pogovarjate se kot da bi poslušali različne komade...
jaz ko najdem dober album ga poslušam 5krat na dan, 5krat na teden da poberem vse iz njega...in če mi bo všeč, še 200 krat....
za konec..
med vsemi mojimi kolegi, prijatelji, in....neprijatelji, 80% so ŠKRTCI....škrtarijo vsepovsod...vsi bi se yebali da im ne uđe...

mogoće tudi zato šparajo svoje drage gramofonske glave... Laughing ...in digitalizirajo svoje kolekcije...

vsa čast posameznikom....RESPECT....YUHUUUUUUU....
_________________
šoo mazgoon
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Deon



Pridružen/-a: Čet Avg 2008 8:16
Prispevkov: 40
Kraj: MB

PrispevekObjavljeno: Pet Avg 28, 2015 08:42    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mater, tolko masturbiranja… na vprašanje zakaj “ zagrizeni analogci ” ne ripajo vseh svojih LP v digital. ??? Kot da bi vprašal zakaj vegetariance ne zanimajo recepti za svinjsko pečenko.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran Telefon: 041 551 164
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> CD, Vinil, DVD, Blu-ray Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5  Naslednja
Stran 3 od 5

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe