Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

PSI Audio Active Velocity Acoustic Absorber - AVAA
Pojdi na stran 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI dodatki
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
NLP



Pridružen/-a: Tor Nov 2009 10:01
Prispevkov: 1035
Kraj: Drugje

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 01, 2015 23:29    Naslov sporočila: PSI Audio Active Velocity Acoustic Absorber - AVAA Odgovori s citatom

Za vse entuzijaste ki iščete bližnjice pri akustiki prostora, nekaj novejšega, bilo je že mnogo tega iz vseh strani od "vsemogočih" korekcijskih EQ-jev (Trinnov je high end kot primer) pa do akitvnih ipd. raznih "anti zvočnikov", to bi bilo naj nekaj novo, pasivno, adaptivno... evolucionarno... ideja se je rodila pred cca. 10 leti, resneje so delali na tem 3 leta v sodelovanju z dvema univerzama... ekola:

"The key advantages are the following:

Auto-adaptive and stable
No sound emitted, no alteration of direct sound
Effective from 15 to 120 Hz
Can easily be turned on and off to change the acoustic environment
Modular, small footprint, movable asset"

1 X AVAA = 2000€ + (kakšna bo končna cena se še ne ve) je enako cca. 8m2 kotnih absorberjev s primerljivimi specifikacijami (tako trdijo) - cena po mojih izkušnjah vsaj! polovica manjša v prid dobro narejenim "analognim" klasičnim absorberjem.
Bomo videli kako se obnese.
... živi bili in videli...

P.S.: kakorkoli klasične akustike ne bodo nadomestili, ker se frekvenčne interference itd. obnašajo tako da je na koncu v praksi potrebno akustično obdelati ves prostor... ampak je lahko pika na I za dodatno umiritev prostora... samo cena je kar...

V praksi je zaželjeno na 10m2 prostora vsaj en takšen element... no odvisno od specifičnega prostora - tako sami omenjajo.

Vsekakor zelo! mnogo bolje kakor DSP EQ-ji ipd.

https://www.facebook.com/psiaudio/photos/a.208247839200916.63548.160075100684857/1129178177107873/?type=1

http://www.psiaudio.com/news/products/psi-audio-avaa-active-velocity-acoustic-absorber

Aja delajo tudi zelo dobre zvočnike!
_________________
Nenad P.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
CASTOR



Pridružen/-a: Pet Okt 2008 16:18
Prispevkov: 1087
Kraj: KOZINA

PrispevekObjavljeno: Čet Jul 02, 2015 14:45    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mogoče sem zademfan, mogoče sem-----vstavi po želji, ampak, kolikor jaz razumem hifi, mora cel sistem bit najprej poštiman in šele potem pride na spored tretma prostora, ki pazi!!!, zamenjaš komponento in ne ustreza več.
Večina audiofilov nima poštimanih sistemov ne glede na vložene dinarčke.
Da prideš do tega, da ti soba rabi akustični tretma, boš najprej kri scal, da pravilno sistem zložiš.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Telefon: 041722387
CASTOR



Pridružen/-a: Pet Okt 2008 16:18
Prispevkov: 1087
Kraj: KOZINA

PrispevekObjavljeno: Čet Jul 02, 2015 14:51    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

BTW, vem, da moja soba ni idealna in je netretirana, ampak bom najprej denar gonu za zvočnike, ki bodo upam zadostili mojim visokim zahtevam, potem sledi menjava gramofona in glavice, in potem mogoče tudi kak room treatment. Uživam pa itak že dolgo časa v dobrem soundu, kljub določenim pomanjkljivostim.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Telefon: 041722387
NLP



Pridružen/-a: Tor Nov 2009 10:01
Prispevkov: 1035
Kraj: Drugje

PrispevekObjavljeno: Čet Jul 02, 2015 15:58    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

... "zlaganje sistema" ipd. nima ravno veze z akustiko prostora ampak lahko si razlaga vsak po svoje.

Poanta akustike je da čim manj "poslušaš" sobo in lahko slišiš česa je sistem sploh zmožen.

Ali je nekomu prioriteta predvsem sistem in ne akustika ne vem kaj sploh komentira in oz. zakaj vsaj ne komentira konstruktivno in strokovno.

Podal sem le link do zanimive nove pogruntavščine za tiste, ki imajo elektronske naprave raje od klasične akustike, čeprav seveda tudi ta naprava kot se že komentiral ne bo mogla biti samozadostna, bo pa lahko nadomestila vse tiste "čudežne" korekcijske EQ-je ki pa res še dodatno skazijo zvočno sliko.
_________________
Nenad P.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
epic



Pridružen/-a: Sob Nov 2009 15:12
Prispevkov: 188
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Jul 02, 2015 16:53    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

@Castor, upoštevaje dejstvo, da je med tvojima postoma preteklo celo nekaj malega časa sem predpostavljal, da boš v drugem skušal omiliti nebuloze, ki si jih natrosil v prvem. Pa je ravno nasprotno.

Razpredanje o 'poštimanosti' sistema, ki bo šele pravi razlog za tretma poslušalnice je za starosto tvojega kova naravnost smešno. Bi me hudo zanimalo, kaj ti pričakuješ od 'vrhunsko poštimanega' sistema v - denimo - povsem prazni sobi ali, da malček karikiram, hodniku v bloku?? Bodo vplivi prostora manjši na bolj kvaliteten sistem ali enaki, kot pri dveh številkah nižjem cenovnem razredu? Si se po vseh spremembah v svojem sistemu že pričel zavedati, da v končni fazi poslušaš sobo in njene vplive na zvok sistema in nikakor ne obratno??

Nikakor ne morem razumeti takšnega razmišljanja s strani nekoga, ki ima za seboj določeno kilometrino v HI-FI hobiju. Reševati težave z neprestanimi spremembami in nadgrajevanjem sistema, ob enem pa povsem zanemarjati vsaj toliko (če ne bolj) pomemben faktor, poslušalnico, je po moji oceni tiščanje glave v pesek. Kupim še to in potem še ono, no, to bi se pa že moralo slišati precej bolj verno, kajne? Vprašanje če je tako, v neustreznem prostoru bo revščina lahko tudi z neomejeno bogatijo.

Sem se obregnil ob tvoja posta tudi zaradi statusu, ki ga na portalu uživaš. Bi lahko začetnikom vehementno zavračanje pomembnosti okolja, v katerega postavimo sistem predstavljalo napačno sporočilo - kupi dobro, postavi kamorkoli in kakorkoli - konec večjih težav.

Vse skupaj izpade približno tako, kot če bi si človek iz odročnega kraja, ki ga s svetom povezuje 50km katastrofalnega makadama kupil Lamborghini. In si rekel - avto je vrhunski, cesta ni prida, hm, ampak avto je 'poštiman'. Torej se bom vozil dobro.

Slabše, kot v Ladi Nivi...

NLP, hvala za (nekatere) koristno informacijo!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ajka



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:00
Prispevkov: 3181
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Čet Jul 02, 2015 17:15    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LP

Ja to je večni problem, kako se sploh lahko ocenjuje audio sistem v "neprimerni sobi" Question
Ali povedano drugače "povprečen sistem" v "primerni sobi" igra dobro, lahko najdražji sistem na planetu v neprimerni sobi igra zanič Question Question Neštetokrat slišano Exclamation Exclamation




Evo primera, komponente s "ceno za uko iz glave" z zvokom, ki ga ne moreš s pozitivo ocenit !!!
Ma je res tako kot bi postavil "na hodnik v bloku " Laughing Wink
_________________
~ ** ~
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: -
CASTOR



Pridružen/-a: Pet Okt 2008 16:18
Prispevkov: 1087
Kraj: KOZINA

PrispevekObjavljeno: Čet Jul 02, 2015 18:42    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Epic, tvoja kritika mojih postov zasluži najmanj neki odmev.

Kot prvo, jaz nisem neki Guru, nego pinkopalinko, ki je določene stvari v skoraj 40ih letih skapiral. Moje zahteve in pričakovanja od hifija, se mogoče razlikujejo od mass biznisa, Ma dokazov, da imam prav jih je dosti, da se pa motim mi jih pa prosim naštej.
Mi pod nos metat hodnik, je pa že izzivanje v smeri kdo ima daljšega.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Telefon: 041722387
CASTOR



Pridružen/-a: Pet Okt 2008 16:18
Prispevkov: 1087
Kraj: KOZINA

PrispevekObjavljeno: Čet Jul 02, 2015 19:00    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Debata se bo rzvnela do te mere, da me bo zanjo bolu en k. Kar sem imel za povedat sem povedal in če se kdo strinja prav in če ne tudi prav. Edino kar lahko dodam je to, da nisem podloižen nobenim finančnim gurujem, ali mas oppinion nategavčkom ala audio kontakt!!!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Telefon: 041722387
CASTOR



Pridružen/-a: Pet Okt 2008 16:18
Prispevkov: 1087
Kraj: KOZINA

PrispevekObjavljeno: Čet Jul 02, 2015 19:20    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

In da še malo nadaljujem v smeri: Butli so konstruirali zvočnike za normalne sobe, zato, da bodo kreteni polni denarja frizirali sobe, da jim pričarajo tisto, česar si z zgrešenim nakupom zvočnikov ne morejo pričarat. Biznis za mutibariče je odprt.

Za zaključek mojega razmišljanja, ki ni nujno, da je pravilno,
Ga ni tretmaja sobe, ki bi nadomestil dobrobit zamenjave komponente.
Tisti ki mislite da se motim, imate teden dni časa s spanjem in jedačo na moj račun, da mi doma dokažete nasprotno.

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Telefon: 041722387
NLP



Pridružen/-a: Tor Nov 2009 10:01
Prispevkov: 1035
Kraj: Drugje

PrispevekObjavljeno: Čet Jul 02, 2015 20:45    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zakaj pa potem, resne firme seveda (vsekakor obstajajo izjeme, kot so raznorazni resonančni zvočniki in podobne eksotike...) umerjajo zvočnike v anehoičnih sobah in jih prilagajajo da so čim bolj frekvenčno in fazno linearni pa še kaj?
_________________
Nenad P.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
ck



Pridružen/-a: Pon Feb 2009 19:27
Prispevkov: 1604
Kraj: kamnik

PrispevekObjavljeno: Čet Jul 02, 2015 21:04    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

CASTOR je napisal/a:
In da še malo nadaljujem v smeri: Butli so konstruirali zvočnike za normalne sobe, zato, da bodo kreteni polni denarja frizirali sobe, da jim pričarajo tisto, česar si z zgrešenim nakupom zvočnikov ne morejo pričarat. Biznis za mutibariče je odprt.

Za zaključek mojega razmišljanja, ki ni nujno, da je pravilno,
Ga ni tretmaja sobe, ki bi nadomestil dobrobit zamenjave komponente.
Tisti ki mislite da se motim, imate teden dni časa s spanjem in jedačo na moj račun, da mi doma dokažete nasprotno.

lp


Pri tebi ali pri meni?. Jaz doma samo odnesem ven aplikate in živela žalost od zvoka. MNOGO prevelik RT 60 (dvojno) in nelinearnost tam nekje do + 10 in - 20 db. ZELOOOOOO slišno, torej ne ga biksat. Lahko pa da je tvoja soba solidna, sploh če ni minimalistično opremljena.
Zdaj pa mi najdi zvočnik in ostalo, ki bo zmanjšal RT 60 in nelinearnost. TO NE OBSTAJA.
_________________
LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
NLP



Pridružen/-a: Tor Nov 2009 10:01
Prispevkov: 1035
Kraj: Drugje

PrispevekObjavljeno: Čet Jul 02, 2015 21:09    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

... ta elektronska naprava je neke vrste zvočnik:)
_________________
Nenad P.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
CASTOR



Pridružen/-a: Pet Okt 2008 16:18
Prispevkov: 1087
Kraj: KOZINA

PrispevekObjavljeno: Čet Jul 02, 2015 21:38    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

NLP, debata o tem kako proizvajalci delajo kište je potekala kake 2 leti nazaj.

CK, moja soba ni prazna in minimalistična. Jasno, da je to samo plus mojemu izvajanju, ma še zmerom stoji moja trditev, da noben aplikat ne more nadomestit boljše in pravilno uporabljene komponente. Če ne verjameš,? pot pod noge in verjemi da bo par ur dovolj.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Telefon: 041722387
NLP



Pridružen/-a: Tor Nov 2009 10:01
Prispevkov: 1035
Kraj: Drugje

PrispevekObjavljeno: Čet Jul 02, 2015 21:59    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ja in kaj zdaj če je debata potekala 2 leti nazaj.
Še zmeraj se ve kako se prav delajo zvočniki in ne nekateri kvazi proizvajalci, ki vse zavijejo v črno magijo, mite in legende.
Eni proizvajalci (tudi drugih komponent seveda) imajo marketing takšen da lahko prodajo led eskimu.
Svojega sistema ne slišiš dovolj dobro v slabo akustično urejenem okolju, nihče ti ne govori da še boljša komponenta je pač boljša (pa tudi to je relativno komu je kaj boljše).
_________________
Nenad P.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
CASTOR



Pridružen/-a: Pet Okt 2008 16:18
Prispevkov: 1087
Kraj: KOZINA

PrispevekObjavljeno: Čet Jul 02, 2015 22:21    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

?----?----.,?----?.,?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Telefon: 041722387
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI dodatki Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Naslednja
Stran 1 od 9

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe